Haberler
HABERLER
Ana Sayfa
Home
Geri Dön
Medcem Çimento Fabrikası yatırım yapmaya devam ediyor


 
Medcem Çimento Fabrikası, faaliyete geçtiği günden bu yana Silifke bölgesine yatırım yapmaya devam ediyor. Sponsorluk çalışmaları ve farklı alanlarda yapılan bu yatırımlara hem bölgeye katkı sağlayan hem de istihdamı geliştiren Medcem Çimento Fabrikası, önemli değerler oluşturmayı da sürdürüyor. Şirket son olarak Silifke Devlet Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesinde kullanılmak üzere 2 adet Mekanik Ventilatör(Solunum cihazı) bağışında bulundu.
 
Dünyayı ve Türkiye’yi tehdit eden Covid-19 pandemisi ile mücadelede en etkili tedavi araçlarından biri olarak kullanılan ve toplam bedeli 30.250€ olan ventilatörler, hem hastaların yaşam mücadelesinde hem de sağlık profesyonellerinin virüsle savaşında hastanenin altyapısına büyük katkılar yapıyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Silifke Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Özgür Ozan Karak, yapılan bağışın yoğun bakım ünitesinde pandemi ile mücadelede ellerini kuvvetlendireceğini söyledi. İki cihaz ile yoğun bakımdaki altyapının güçlendiğini açıklayan Karak, Medcem Çimento Fabrikası Genel Müdürü Murat Kahya’ya ve Silifke halkına da teşekkürlerini sundu.


Medcem Çimento’ya Ar–Ge Ödülü


 
T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve T.C. Ticaret Bakanlığı katkıları ve İstanbul Maden İhracatçıları Birliği organizasyonuyla bu yıl ilk kez düzenlenen “İnsan için Maden” temalı Maden Sektörü Ödül Töreni ve Sektörel Vizyon Toplantısı, 3 Ocak 2019 Perşembe günü İstanbul Swissotel The Bosphorus Otel’de gerçekleştirildiDünyada ve Türkiye’de sürdürülebilir madencilik kültürünün oluşturulması ve yaygınlaştırılmasının yanı sıra sektörün gelecek vizyonunun detaylarıyla masaya yatırıldığı toplantı kapsamında 13 farklı kategoride ödül alan sektör temsilcilerine de ödülleri takdim edildi.
 
İhracat, Çevre,  Ar-Ge, İstihdam, Teknoloji, Güvenlik, İletişim, Kadın İstihdamı, Yatırım, Devlet Hakkı, Maden Sektörüne Emek ve Katkı, Sosyal Sorumluluk ve Sosyal Fayda ile Proje Finansmanı kategorilerinde düzenlenen ödül töreninde, Medcem Çimento Ar-Ge alanında ödüle layık görülmüştür.