Hakkımızda
HAKKIMIZDA
Ana Sayfa
Home
Geri Dön
Medcem Çimento fabrikası, Medcem Madencilik ve Yapı Malzemeleri San.Tic.A.Ş. tarafından son teknolojik sistemler kullanılarak çevreye en yüksek duyarlılıkta inşa edilmiş ve 2015 yılının ikinci yarısında üretim faaliyetine başlamıştır.

Yıllık 3,5 milyon ton klinker üretim kapasitesine sahip olan Medcem Çimento , Tek hatta en yüksek üretim hacmine sahip Türkiye ve Avrupa’nın en büyük çimento fabrikası olma özelliği ile sektörde yerini almıştır. Üretimin büyük bir kısmının ihracata yönelik planlanarak tasarlanan fabrikamız, Eren Holding bünyesinde, Türkiye’ye değer katmaya devam etmesiyle beraber, küresel pazarda pazar payını istikrarlı bir şekilde arttırarak dünyada hızla yayılan marka olmayı hedeflemektedir.

Medcem Çimento, 2021 yılı ağustos ayında temeli atılan yatırım hamlesi ile uluslararası arenadaki gücünü artırmaya devam etmektedir.

İnşası 20 ayda tamamlanması planlanan 230 milyon dolarlık yeni yatırımı ile, yıllık 3,5 milyon ton klinker üretimini 6,5 milyon tona çıkartarak, yaklaşık %90’lık bir kapasite artışı yatırımıyla çalışan sayısında asgari %30 artı istihdam sağlamakla beraber, dünyanın en büyük çimento fabrikasına sahip üreticiler arasında yer almaya hazırlanmaktadır.